Bazując na odpowiednich wypiekach można wpłynąć na pozytywne doznania kubków smakowych, a także realnie zadbać o fit sylwetkę. Jak to zrobić? Czy istnieją przepisy dla każdego, na udane oraz sprawdzone wypieki, które mogą pojawić się na stołach w święta Wielkanocne?

Co powinno pojawić się na u nas na stołach w Wielkanoc?

Wedle tradycji, odpowiednimi smakołykami, pojawiającymi się jeszcze za czasów naszych babć, podczas świąt Wielkanocnych powinny być ciastka takie, jak:

Nie da się zaprzeczyć, iż mnogość tak pysznego jedzenia skutkowała wówczas przybraniem na wadze, nawet o kilka kilogramów. Z uwagi na pojawienie się „innego” stylu życia, rodzaj wypieków w okresie świąt Wielkanocnych ulega ciągłej aktualizacji. Pojawiają się pomysły, które skutkują odejściem od przepisów na tradycyjne ciasta. Szczególnie jest to widoczne u młodych ludzi. Czy „inne” oznacza złe?

Otóż niekoniecznie. Korzyści wynikające ze zmiany nawyków żywieniowych są widoczne poprzez zdrowie ludzi. W oparciu o wiedzę i tradycję można stworzyć coś genialnego – Ciasto na Wielkanoc dla każdego.

Przepyszne ciasta Wielkanocne i na inne okazje z odrobiną orzechów

Przepisy na znakomity sernik (z mascarpone, białą czekoladą, na zimno) i mazurek pistacjowy (https://sklep.pi-nuts.eu/swiateczne-wypieki-z-udzialem-pistacji/) to bogactwo subtelnego i niepowtarzalnego smaku. Aby wykonać tego typu wypieki, nie trzeba znacznie modyfikować tradycyjnych przepisów. Można się wspomóc, korzystając z informacji znajdujących się na specjalnie powstałej stronie w tym celu Pi – NUTS.

Łatwa dostępność produktów oraz przepisów wraz z ilością składników umożliwia praktycznie każdemu szybką realizację ciasta na Wielkanoc. Innymi, wartymi uwagi smakołykami są:

  • babka świąteczna z prawdziwym smakiem pistacji oraz ekstraktu z migdałów (https://sklep.pi-nuts.eu/babka-pistacjowa-ciasto-pistacjowe/),
  • ciasto orzechowe proponowane zarówno na święta, jak i inne uroczystości (https://sklep.pi-nuts.eu/ciasto-orzechowe-albo-ciastko-o-smaku-wybranych-orzechow-ty-wybierasz/).

Dodatkowo znajdujące się przepisy na domowe lody, babeczki, kremy z dodatkiem pistacji, mogą być świetną alternatywą dla osób szukających nowych smaków. Szczegóły tutaj: https://sklep.pi-nuts.eu/category/przepisy/.

Realne korzyści z jedzenia orzechów

Zalet z jedzenia orzechów jest mnóstwo. Będą odpowiednie dla osób walczących z utratą zbędnych kilogramów, jak i tych, którzy je po prostu uwielbiają. Posiadają:

  • szereg pierwiastków (szczególnie witamin z grupy B, potas),
  • dużą zawartość błonnika,
  • białka,
  • tłuszczu
  • wpływają na uczucie sytości co znacznie ogranicza podjadanie.

Oferta sklepu Pi – NUTS posiada wiele produktów, a w tym zaskakuje użytkownika przepisami z ich wykorzystaniem. Na szczególną uwagę zasługują pistacje, ponieważ to ulubieniec cukierników oraz piekarzy. Ciasta Wielkanocne z ich udziałem są wykwintne i niepowtarzalne.