Nie da się ukryć, że obecny tryb życia nie jest zbyt dobry dla naszego organizmu. Pracujemy zbyt wiele, jemy nieregularnie i niezdrowo, a także żyjemy w ciągłym stresie. Zazwyczaj najbardziej odbija się to na naszym ciele. Okazuje się jednak, że jest na to prosty sposób – wystarczy kilka razy w tygodniu zabrać się za trening fitness.

Wpływ treningu fitness na organizm

Wystarczy krótki trening codziennie, by nasze ciało zaczęło pracować dużo lepiej. W trakcie ćwiczeń organizm przystosowuje się do bardziej intensywnej pracy, dzięki czemu stajemy się dużo bardziej odporni na czynniki zewnętrzne. 

Pierwszą ze zmian, która jest efektem treningu fitness, jest przyspieszone bicie serca. Wiąże się to także z zwiększeniem ciśnienia krwi oraz szybszym jej transportem w całym organizmie. Nasze ciało jest dzięki temu lepiej dotlenione, a wszystkie komórki zaczynają intensywniej pracować. Wysiłek fizyczny wiąże się również z szybszym wydalaniem z organizmu dwutlenku węgla, a także innych szkodliwych substancji, które opuszczają nasze ciało wraz z potem.

Zajęcia fitness są idealne dla osób walczących z nadwagą lub otyłością. Ruch pomaga nam w odchudzaniu i pozbywaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeśli jeszcze dołączymy do tego odpowiednie odżywianie to już po kilku tygodniach takiego trybu życia odczujemy wiele pozytywnych zmian w naszym organizmie. Zajęcia fitness poprawiają również przemianę materii w naszym organizmie. Co więcej, wpływają na przywrócenie równowagi w pulsacji serca. 

Zajęcia fitness pomagają nam także ukształtować i utrzymać w formie nasze ciało. Tyczy się to szczególnie takich miejsc jak brzuch czy uda. Zazwyczaj tam tłuszcz odkłada się jako pierwszy i schodzi jako ostatni. Zastosowanie odpowiednich ćwiczeń pozwala jednak na znaczące poprawienie wyglądu tych części ciała. 

Nie bez znaczenia jest także wzrost endorfin, które wpływają na nasze samopoczucie. Właściwie to od tego wszystko się zaczyna, gdyż jeśli będziemy w dobrym nastroju, to dużo lepiej poradzimy sobie z wyzwaniami dnia codziennego. 

Czytelników z Wrocławia zapraszamy na fitness do Harder. Więcej tutaj:
https://harderfit.eu/silownia-fitness-harder-wroclaw/.

Kolejny artykuł: http://www.mlamd.pl/cisnieniomierz-naramienny-czy-nadgarstkowy/